Kim jesteśmy?
Autor: admin » Styczeń 24, 2017

Jesteśmy grupą ludzi, których połączyło wspólne marzenie: Wszyscy pragniemy zamieszkać na wsi, w sąsiedztwie chrześcijan, którzy będą się razem modlić i wspierać. Do tego bliska im będzie troska o środowisko oraz prosty, zdrowy i „naturalny” styl życia. Łączą nas więc wspólne wartości i pomysły, a nie wcześniejsza znajomość. Uważamy to jednak za nasz atut, a nie słabość. Chcemy bowiem budować naszą wspólnotę na trwałych fundamentach wiary, odpowiedzialności i przyjaźni.

Mieszkamy w różnych częściach Polski i staramy się spotykać regularnie, by dalej się poznawać i omawiać nasze kolejne poczynania. Tworzy się też w okół nas grupa sympatyków, którzy wspierają nas modlitwą i myślą o dołączeniu do nas w przyszłości.

Poniżej możecie przeczytać coś więcej o niektórych z nas.

 

Michalina i Tomek Kaczmarek

Jesteśmy małżeństwem od 2013 r. Poznaliśmy się na rekolekcjach autostopowych i od tamtego czasu rozpoczęliśmy wspólne podróżowanie. Często zmienialiśmy miejsca zamieszkania, próbując różnych stylów życia, poznając ciekawych ludzi i poszukując najlepszych dla siebie inspiracji. Od końca 2015 r., kiedy to urodziła się nasza córeczka – Maria, osiedliliśmy się czasowo w Bydgoszczy. Nie porzuciliśmy jednak marzeń o przeprowadzce na wieś i zamieszkaniu we wspólnocie z innymi chrześcijanami. W związku z tym postanowiliśmy na poważnie rozpocząć poszukiwania podobnych nam ludzi i pomału przekuwać nasze marzenia na rzeczywistość.

 

Kinga Kulon

Mieszkam w mieście-ogrodzie Włochy (Warszawa) ale już od wielu lat „ciągnie mnie” na wieś. Najlepiej czuję się w codziennej, żywej bliskości z naturą i rzadko kiedy korzystam z miejskich atrakcji. Fascynują mnie tereny dzikie, nieużytki, łąki, nadrzeczne chaszcze. Zbieram zioła i dzikie rośliny jadalne. Obsesyjnie segreguję odpady, przerabiam ubrania, przetwarzam przedmioty. Wiele dostaję od innych i staram się dzielić tym, co mam.

Żyję prosto, zdrowo i niezbyt szybko. Z uważnością na drugiego człowieka i na stworzenie.

Po wielu podróżach i pomieszkiwaniu za granicą (głównie we Włoszech), czuję już silną potrzebę osiedlenia się, osadzenia i oswojenia dla siebie skrawka ziemi. Chciałabym żyć w bliskiej zażyłości z ludźmi, z którymi łączą mnie podobne wartości i styl życia. Pragnę aby filarami naszej wspólnoty, oprócz szacunku dla stworzenia i czynnego zaangażowania w ochronę przyrody, była duchowość chrześcijańska i żywa wspólnota wiary.

 

Magda i Jędrzej Maciukowie

Ona – pedagog, terapeuta, aktualnie pracuje jako nauczyciel wspomagający ucznia z zespołem Aspergera. On – z pierwszego wykształcenia zootechnik, pracuje jako terapeuta uzależnień i w zarządzie organizacji pozarządowej. Dzieci – Piotrek (2010) i Bogumił (2011). Od kilkunastu lat związani mocno z wrocławską Wspólnotą „Hallelu Jah”. Zainteresowani pięknem stworzenia, zdrowym stylem życia i budownictwem naturalnym. Doświadczyliśmy wielokrotnie Bożego Miłosierdzia – dlatego szczególnie bliskie jest nam piąte błogosławieństwo z „Kazania na górze”. O życiu na wsi myślimy od dawna – od paru lat szczególnie intensywnie. Naszym marzeniem jest stworzyć azyl dla szukających wytchnienia rodzin, dotkniętych chorobą nowotworową (szczególnie z chorymi dziećmi) . Wykorzystując własne doświadczenia przechodzenia przez podobną sytuację życiową, chcielibyśmy stworzyć warunki, w których takie rodziny mogłyby w bezpiecznym, zdrowym, czystym i pięknym otoczeniu wracać do równowagi duchowej, psychicznej i fizycznej.

 

Karol i Dominika Gawron

Jesteśmy młodą rodziną. Pobraliśmy się w 2014 r., a rok później dołączył do nas Staś. Lubimy podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi.
Nie ustajemy w poszukiwaniu naszego miejsca w świecie. Po kilku przeprowadzkach i zmęczeniu życiem w mieście, chcemy osiedlić się stałe.
Pragniemy żyć wśród ludzi, dla których ważną wartością jest miłość do Boga, bliźnich i całego stworzenia.
Po narodzinach Stasia jeszcze bardziej zdaliśmy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za świat. Chcemy by również przyszłe pokolenia mogły korzystać z darów natury i cieszyć się pięknem przyrody.