WITAJ!
Autor: admin » 11 stycznia, 2017
Artykuły

Jeśli, tak jak my, marzysz o chrześcijańskiej ekowiosce w Polsce, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym przedsięwzięciem:

Chcemy tworzyć wspólnotę ludzi, która będzie opierać się na 4 filarach:

Chrześcijaństwo Gościnność
Sąsiedztwo na wsi Ekologia

 

Jesteśmy jeszcze na początku drogi. Udało nam się zebrać w kilka osób i rozpocząć działania, które mają nas doprowadzić do zamieszkania obok siebie w jednej wiosce. Obecnie jesteśmy na etapie szukania miejsca, gdzie moglibyśmy zakupić ziemię, na której powstanie nasza ekowioska. Planujemy nabycie kilkanastu hektarów ziemi rolnej, z możliwością wydzielenia na niej działek budowlanych oraz budynku wspólnego, w którym moglibyśmy początkowo razem lub rotacyjnie mieszkać przez okres, w którym będziemy budować nasze domy.

Ciągle jednak poszukujemy więcej osób i rodzin chętnych do dołączenia do naszego marzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym projekcie, to zapraszamy Cię serdecznie do kontaktu z nami. Adres naszej skrzynki lub formularz kontaktowy znajdziesz w dziale KONTAKT. W kilku miastach możemy spotkać się osobiście. Możesz też śledzić informacje o naszych spotkaniach i przyjechać na nie, by nas poznać.

 

Sporo informacji uzyskasz też oczywiście przeglądając tę stronę, więc zachęcamy Cię do zapoznania się z jej różnymi działami. Znajdziesz tu przede wszystkim opis tego, co oznacza dla nas chrześcijańska ekowioska, czyli do czego właściwie dążymy. Poza tym będziemy zamieszczać informacje o postępach naszych działań, ważnych dla nas wydarzeniach, czy spotkaniach, które organizujemy (Aktualności). Natomiast dla jeszcze lepszego poznania nas i naszych idei możesz poczytać o tym Kim jesteśmy lub zajrzeć do Artykułów, gdzie będziemy publikować teksty z dziedzin, które są nam bliskie oraz linki do różnych zewnętrznych materiałów, które stanowią dla nas inspirację.

Poza tym będzie nam niezmiernie miło, jeśli pozostawisz po sobie chociaż komentarz 🙂

 

Autor: admin » 11 stycznia, 2017
Tagi: , , ,